Втора загуба

29-10-2014 20:05 | Станко Димов

Цветана Пиронкова записа втора последователна загуба на Garanti Kaza WTA Турнира на шампионките. Местната любимка отстъпи с 0:2 сета пред 17-ата в света Андреа Петкович, 5:7, 2:6 след повече от 2 часа игра. За германката това бе първи успех в Група „Сердика”. По-късно тази вечер е четвъртият двубой от групата, който противопоставя Доминика Цибулкова и Карла Суарес Наваро.

"Адски тежък бе първият сет. Разиграванията бяха много дълги. Всеки гейм завършваше с равенство. След такъв сет е много трудно да продължиш, да задържиш интензивността. Във втората част намерих играта си. Не бях играла известно време и бях позагубила увереност, но в началото на втория добих самочувствие. Два пъти съм побеждавала Цибулкова, но тези мачове бяха трудни за мен. Тя е страхотен боец", каза Петкович в интервюто на корта.

Иначе двубоят започна с изключително дълги и оспорвани разигравания, което бе и сериозно предизвикателство за физическата издържливост на двете състезателки. В ключовия седми гейм, с втория си пробив в мача, Петкович поведе с 4:3, а малко след това за първи път да затвърди брейка – 5:3.

При 5:4 родената в Босна тенисистка сервираше за първата част, но Цвети не беше казала последната си дума. Българката поведе с 40:30, след което Петкович „помогна” с форхенд в аут – 5:5. Последваха обаче два гейма на сметката на германката, с което тя си подпечата преднина в резултата – 7:5 след рекордните час и 27 минути игра. Важно е да се отбележи, че след седмия гейм Цвети Пиронкова взе медицински таймаут заради проблеми с ходилото на десния крак, най-вероятно породени от мазоли.

Първият пробив във втория сет дойде в петия гейм и бе дело на Петкович, която при 40:15 в своя полза завърши с печеливш удар от форхенд по правата. В ответния гейм, след изключително злощастна за Пиронкова отскочила топка от мрежата, пробивът бе затвърден, а часовникът отчете точно 2:00 часа игра. Някъде тук интригата приключи, защото Петкович успя да осъществи втори пробив, след което си подпечата й крайния успех.