Програмата на Уимбълдън за четвъртък



23-06-2011 05:06 | Николай Драгиев

В четвъртък отново ни чакат изключителни мачове на Уимбълдън 2011. Разбира се най-любопитен изглежда сблъсъкът на Григор Димитров срещу Жо-Вилфред Цонга.

Организаторите "гласуваха" доверие на Гришо и поставиха мача на втората най-голяма арена - Корт номер 1. Това означава, че ще можем да проследим изявите на най-добрия български състезател, който е в ролята на аутсайдер срещу световния номер 19.

Цвети Пиронкова също няма да почива и ще играе на двойки с Шанел Скипър срещу красавиците Мария Кириленко и Юлия Гьоргес.

За вторите си мачове в Лондон ще излязат и фаворитите Новак Джокович и Роджър Федерер, които имат наглед лесни съперници. При жените вниманието както обикновено приковават Мария Шарапова, Серина Уилямс и Каролина Вожняцки, макар последните две да бяха пратени на третия по големина корт.

Вижте програмата за деня и резултатите в срещите между отделните тенисисти:

Централен корт, 15,00 часа българско време:
Робин Сьодерлинг (Швеция,5) - Лейтън Хюит (Австралия): 1-3
Ли На (Китай, №3) - Забине Лисицки (Германия): 0-1
Адриан Манарино (Франция) - Роджър Федерер (Швейцария, №3): 0-0

Корт номер 1, 15,00 часа българско време:
Кевин Андерсън (ЮАР) - Новак Джокович (Сърбия, №2): 1-2
Григор Димитров (България) - Жо-Вилфред Цонга (Франция, №12): 0-1
Лора Робсън (Великобритания) - Мария Шарапова (Русия, №5): 0-0

Корт номер 2, 14,00 часа българско време:
Симона Халеп (Румъния) - Серина Уилямс (САЩ, №7): 0-0
Давид Ферер (Испания, №7) - Райън Харисън (САЩ): 0-0
Каролина Вожняцки (Дания, №1) - Виржини Разано (Франция): 4-0
Елена Балтача (Великобритания) - Пън Шуай (Китай, №20): 0-1

Корт номер 3, 14,00 часа българско време:
Франческа Скиавоне (Италия) - Барбора Захлавова Стрицова (Чехия): 0-0
Маркос Багдатис (Кипър, №32) - Андреас Сепи (Италия): 0-1
Игор Андреев (Русия) - Бърнард Томич (Австралия): 1-0
Марион Бартоли (Франция, №9) - Лурдес Домингес Лино (Испания): 0-1

Корт номер 4, 14,00 часа българско време:
Катерина Бондаренко (Украйна) - Сара Ерани (Италия): 1-1
Петра Цетковска (Чехия) - Агниешка Радванска (Полша, №13): 0-0
Мелинда Цинк (Унгария) - Анастасия Якимова (Беларус): 0-0

Корт номер 8, 14,00 часа българско време:
Карол Бек (Словакия) - Гийермо Гарсия-Лопес (Испания, №26): 0-0
 
Корт номер 12, 14,00 часа българско време:
Ана Иванович (Сърбия, №18) - Елени Данилиду (Гърция): 1-0
Давид Налбандян (Аржентина, №28) - Андреас Хайдер-Маурер (Австрия): 0-0
Дмитрий Турсунов (Русия) - Юрген Мелцер (Австрия, №11): 3-1

Корт номер 14, 14,00 часа българско време:
Янина Викмайер (Белгия, №19) - Анна Татишвили (Грузия): 1-0
Фернандо Гонсалес (Чили) - Рик де Вуст (ЮАР): 0-0
Сомдев Деварман (Индия) - Михаил Южни (Русия, №18): 0-1

Корт номер 15, 14,00 часа българско време:

Доминика Цибулкова (Словакия, №24) - Полона Херцог (Словения)
Мария Кириленко (Русия) - Тамарин Танасугарн (Тайланд): 1-1

Корт номер 16, 14,00 часа българско време:

Матилде Йохансон (Франция) - Юлия Гьоргес (Германия, №16): 0-1
Цзе Чжън (Китай) - Мисаки Дой (Япония): 0-0
Андреа Хлавачкова (Чехия) - Ярмила Гайдошова (Австралия, №27): 0-0
Цветана Пиронкова/Шанел Скипърс - Юлия Гьоргес/Мария Кириленко

Корт номер 17, 14,00 часа българско време:
Анастасия Павлюченкова (Русия, №14) - Надя Петрова (Русия): 0-1
Флориан Майер (Германия, №20) - Ксавие Малис (Белгия): 0-1
Луцие Шафаржова (Чехия, №31) - Клара Закопалова (Чехия): 1-3

Корт номер 18, 14,00 часа българско време:

Александра Дюлгеру (Румъния) - Светлана Кузнецова (Русия, №12): 0-0
Виктор Троицки (Сърбия, №13) - Йен Сун-Лу (Тайван): 0-0
Николас Алмагро (Испания, №16) - Джон Иснър (САЩ): 0-0

Корт номер 19, 14,00 часа българско време:
Тамира Пашек (Австрия) - Кристина МакХейл (САЩ)
Рикардо Мело (Бразилия) - Микаел Лодра (Франция, №19): 0-0
Евгения Родина (Русия) - Флавия Пенета (Италия, №21)

Телевизионните кортове, освен Централния, са с номера: 1, 2, 3, 12, 14, 16, 17, 18.

МОЖЕТЕ ДА ГЛЕДАТЕ ДВУБОИТЕ ТУК!




Коментари
Турнир: Moselle Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Мец, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €586,140

Official Website | Livescore
Турнир: St. Petersburg Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Санкт Петербург
Настилка: Твърда
Награден фонд: $1,248,665

Official Website | Livescore
Други новини